

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Output Current | 3.6 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Topology | Buck, SEPIC |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Max Input Voltage | 25 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Down |
Stock: 111
Distributors
pcbx
Unit Price$10.52471
Ext.Price$10.52471
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.52471 | $10.52471 |
| 10 | $8.34298 | $83.42980 |
| 25 | $7.98807 | $199.70175 |
| 50 | $7.64826 | $382.41300 |
| 100 | $7.32290 | $732.29000 |
| 300 | $7.01138 | $2103.41400 |
| 500 | $6.71320 | $3356.60000 |
